Xilinx XC95288XL-10F
XC95288XL-10F picture photo
Mfg. Part Number
XC95288XL-10F
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC CPLD 288MC 10NS 256PFBGA
Datasheet Download
XC95288XL-10F.pdf
Availability of XC95288XL-10F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC95288XL-10F Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95288XL-10F
Internal Part NumberEIS-XC95288XL-10F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC95288XL-10FXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsXC95288XL High Performance CPLD
SeriesXC95288
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC95288XL-10F
Alternative Part (Replacement)EIS-XC95288XL-10F
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryHigh-Performance CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type High-Performance CPLD
Related LinksXC9528, XC95288XL-10F Datasheet, Xilinx Distributor
XC95288XL-10F Details Description
Related parts for XC95288XL-10F
CAP CER 10UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RD/YW YW/GRN datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A PLUG THREAD POST SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
SVF 7.62HP/03/180 SN BK BX datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 3.0A SMC datasheet.pdf