Xilinx XC9536-15CSG48I
XC9536-15CSG48I picture photo
Mfg. Part Number
XC9536-15CSG48I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC CPLD 36MC 10NS 48CSP
Datasheet Download
XC9536-15CSG48I.pdf
Availability of XC9536-15CSG48I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC9536-15CSG48I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC9536-15CSG48I
Internal Part NumberEIS-XC9536-15CSG48I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC9536-15CSG48IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC9536-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC9536-15CSG48I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC9536-15CSG48I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryHigh-Performance CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type High-Performance CPLD
Related LinksXC9536-, XC9536-15CSG48I Datasheet, Xilinx Distributor
XC9536-15CSG48I Details Description
Related parts for XC9536-15CSG48I
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 32POS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15 OHM 0804 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 160 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 88MA 16.5 OHM TH datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
LEVELING SCREW datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf