Xilinx XC9536XL-5PC44C-0672
XC9536XL-5PC44C-0672 picture photo
Mfg. Part Number
XC9536XL-5PC44C-0672
Brief Description
IC CPLD 36MC 10NS 48CSP
Datasheet Download
XC9536XL-5PC44C-0672.pdf
Availability of XC9536XL-5PC44C-0672
QUANTITY
XC9536XL-5PC44C-0672 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC9536XL-5PC44C-0672
Internal Part NumberEIS-XC9536XL-5PC44C-0672
Delivery TimeIn stock, ship XC9536XL-5PC44C-0672XC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC9536XL-5P
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC-44
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC9536XL-5PC44C-0672
Alternative Part (Replacement)EIS-XC9536XL-5PC44C-0672
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryHigh-Performance CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type High-Performance CPLD
Related LinksXC9536XL-5, XC9536XL-5PC44C-0672 Datasheet, Xilinx Distributor
XC9536XL-5PC44C-0672 Details Description
Related parts for XC9536XL-5PC44C-0672
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SEAL GANG WIRE 4POS MINI UMNL datasheet.pdf
CONN SPRING 44POS SNGL .350 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP CER 300PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .102M 5POS datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CAP CER 620PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 6GHZ PLL datasheet.pdf