Xilinx XC95432-10BG432C
XC95432-10BG432C picture photo
Mfg. Part Number
XC95432-10BG432C
Brief Description
Flash PLD, 10ns, CMOS, PBGA432 IC
Datasheet Download
XC95432-10BG432C.pdf
Availability of XC95432-10BG432C
QUANTITY
XC95432-10BG432C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95432-10BG432C
Internal Part NumberEIS-XC95432-10BG432C
Delivery TimeIn stock, ship XC95432-10BG432C today
SeriesXC95432-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals432
TechnologyCMOS
Feature232 I/O
Package CodeLBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY, LOW PROFILE Meter
Surface MountYES
Width40 mm
Length40 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC95432-10BGG432C-2040296267
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC95432-10BG432C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC95432-10BG432C
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC95432-, XC95432-10BG432C Datasheet, Xilinx Distributor
XC95432-10BG432C Details Description
Related parts for XC95432-10BG432C
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
MOSFET OMNIFET 60V 10A DPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
DSUB HAND TOOLS datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT PIN datasheet.pdf