Xilinx XC9572-7TPQG100C
XC9572-7TPQG100C picture photo
Mfg. Part Number
XC9572-7TPQG100C
Brief Description
IC CPLD 72MC 10NS 44PLCC
Datasheet Download
XC9572-7TPQG100C.pdf
Availability of XC9572-7TPQG100C
QUANTITY
XC9572-7TPQG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC9572-7TPQG100C
Internal Part NumberEIS-XC9572-7TPQG100C
Delivery TimeIn stock, ship XC9572-7TPQG100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsXC9572XV High-performance CPLD
SeriesXC9572-7
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePQ100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC9572-7TPQG100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC9572-7TPQG100C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryHigh-performance CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type High-Performance CPLD
Related LinksXC9572-7, XC9572-7TPQG100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC9572-7TPQG100C Details Description
Related parts for XC9572-7TPQG100C
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 1KV 100A ISOTOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.025" (0.64mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC RTC CLK/CAL I2C/SPI 20-SOIC datasheet.pdf
FUSE CLASS L 1450A 600VAC/DC datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15W 12V 1.25A datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf