Xilinx XC9572XL-10TQG100C
XC9572XL-10TQG100C picture photo
Mfg. Part Number
XC9572XL-10TQG100C
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 72MC 10NS 100TQFP
Datasheet Download
XC9572XL-10TQG100C.pdf
Availability of XC9572XL-10TQG100C
QUANTITY
XC9572XL-10TQG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC9572XL-10TQG100C
Internal Part NumberEIS-XC9572XL-10TQG100C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesXC9500XL
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable (min 10K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks4
Number of Macrocells72
Number of Gates1600
Number of I/O72
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC9572XL-10TQG100C
Related LinksXC9572XL-, XC9572XL-10TQG100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC9572XL-10TQG100C Details Description
Related parts for XC9572XL-10TQG100C
CAP CER 470PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 68PF 250V SL RADIAL datasheet.pdf
750 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf