Xilinx XC9572XL-TQ100AEN
XC9572XL-TQ100AEN picture photo
Mfg. Part Number
XC9572XL-TQ100AEN
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC CPLD 72MC 10NS 44PLCC
Datasheet Download
XC9572XL-TQ100AEN.pdf
Availability of XC9572XL-TQ100AEN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC9572XL-TQ100AEN Order Process
Ship out your order
Specifications of XC9572XL-TQ100AEN
Internal Part NumberEIS-XC9572XL-TQ100AEN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC9572XL-TQ100AENXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsXC9572XV High-performance CPLD
SeriesXC9572XL-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeTQFP-100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC9572XL-TQ100AEN
Alternative Part (Replacement)EIS-XC9572XL-TQ100AEN
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product Categorytubes
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type High-Performance CPLD
Related LinksXC9572XL, XC9572XL-TQ100AEN Datasheet, Xilinx Distributor
XC9572XL-TQ100AEN Details Description
Related parts for XC9572XL-TQ100AEN
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM POWERDI123 datasheet.pdf
RES SMD 60.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.42 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC DUPLEX datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CAP ARRAY 100PF 100V NP0 0504 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf