Xilinx XCF16PF48ART
XCF16PF48ART picture photo
Mfg. Part Number
XCF16PF48ART
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XCF16PF48ART Available
Datasheet Download
XCF16PF48ART.pdf
Availability of XCF16PF48ART
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCF16PF48ART Order Process
Ship out your order
Specifications of XCF16PF48ART
Internal Part NumberEIS-XCF16PF48ART
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCF16PF48ARTXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXCF16P
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCF16PF48ART
Alternative Part (Replacement)EIS-XCF16PF48ART
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryMemory - Configuration Proms for FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Memory - Configuration Proms for FPGAs
Related LinksXCF16P, XCF16PF48ART Datasheet, Xilinx Distributor
XCF16PF48ART Details Description
Related parts for XCF16PF48ART
IDC CABLE - MCS50K/MC50G/MCS50K datasheet.pdf
THERMISTOR 3.0 OHM 30V PTC datasheet.pdf
IC LASER DRIVR 2CHAN 5.5V 32TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER 2CIR #4 SERIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 2-DIP datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 24POS 10.16MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf