Xilinx XCKU100-2FLVD1924I
XCKU100-2FLVD1924I picture photo
Mfg. Part Number
XCKU100-2FLVD1924I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 4200 CLBs, PBGA1924 IC
Datasheet Download
XCKU100-2FLVD1924I.pdf
Availability of XCKU100-2FLVD1924I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCKU100-2FLVD1924I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCKU100-2FLVD1924I
Internal Part NumberEIS-XCKU100-2FLVD1924I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCKU100-2FLVD1924I today
SeriesXCKU100-2
Lifecycle statusActive
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs4200
Number of Terminals1924
Technology-
Feature4200 CLBS
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width45 mm
Length45 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)NOT SPECIFIED
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCKU100-2FLVD1924I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCKU100-2FLVD1924I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCKU100-2, XCKU100-2FLVD1924I Datasheet, Xilinx Distributor
XCKU100-2FLVD1924I Details Description
Related parts for XCKU100-2FLVD1924I
RES SMD 820 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 18000UH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 10ppm 9pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SS WIRE STRIPPER 10-20AWG datasheet.pdf
HEATSHRINK MOLDED Y BOOT EPB ADH datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf