Xilinx XCKU100-3FLVF1924E
XCKU100-3FLVF1924E picture photo
Mfg. Part Number
XCKU100-3FLVF1924E
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 4200 CLBs, PBGA1924 IC
Datasheet Download
XCKU100-3FLVF1924E.pdf
Availability of XCKU100-3FLVF1924E
QUANTITY
XCKU100-3FLVF1924E Order Process
Ship out your order
Specifications of XCKU100-3FLVF1924E
Internal Part NumberEIS-XCKU100-3FLVF1924E
Delivery TimeIn stock, ship XCKU100-3FLVF1924E today
SeriesXCKU100-3
Lifecycle statusActive
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs4200
Number of Terminals1924
Technology-
Feature4200 CLBS
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width45 mm
Length45 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)NOT SPECIFIED
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCKU100-3FLVF1924E
Alternative Part (Replacement)EIS-XCKU100-3FLVF1924E
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCKU100-3, XCKU100-3FLVF1924E Datasheet, Xilinx Distributor
XCKU100-3FLVF1924E Details Description
Related parts for XCKU100-3FLVF1924E
FUSE BRD MNT 630MA 63VAC/VDC SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS R/A W/SCKT datasheet.pdf
IC REG CTRL BST FLYBK INV 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf