Xilinx XCR3032C-10PC44I
XCR3032C-10PC44I picture photo
Mfg. Part Number
XCR3032C-10PC44I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
EE PLD, 10ns, 32-Cell, CMOS, PQCC44 IC
Datasheet Download
XCR3032C-10PC44I.pdf
Availability of XCR3032C-10PC44I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCR3032C-10PC44I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR3032C-10PC44I
Internal Part NumberEIS-XCR3032C-10PC44I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCR3032C-10PC44I today
SeriesXCR3032C
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals44
TechnologyCMOS
Feature2 DEDICATED INPUTS, 32 I/O
Package CodeQCCJ
Package ShapeSQUARE
Package StyleCHIP CARRIER Meter
Surface MountYES
Width16.5862 mm
Length16.5862 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCR3032C-10PC44I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR3032C-10PC44I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCR3032C, XCR3032C-10PC44I Datasheet, Xilinx Distributor
XCR3032C-10PC44I Details Description
Related parts for XCR3032C-10PC44I
CAP CER 0.15UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 2.1A STRAP datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 4.9A 8SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS WP 400W 200V datasheet.pdf
RES 511 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 40V SCREW datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN DRAIN 5SO datasheet.pdf
LED RED/YLW CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf