Xilinx XCR3032XL-10VQ44I
XCR3032XL-10VQ44I picture photo
Mfg. Part Number
XCR3032XL-10VQ44I
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 32MC 9.1NS 44VQFP
Datasheet Download
XCR3032XL-10VQ44I.pdf
Availability of XCR3032XL-10VQ44I
QUANTITY
XCR3032XL-10VQ44I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR3032XL-10VQ44I
Internal Part NumberEIS-XCR3032XL-10VQ44I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesCoolRunner XPLA3
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable (min 1K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max9.1ns
Voltage Supply - Internal2.7 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks2
Number of Macrocells32
Number of Gates750
Number of I/O36
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-VQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XCR3032XL-10VQ44I
Related LinksXCR3032X, XCR3032XL-10VQ44I Datasheet, Xilinx Distributor
XCR3032XL-10VQ44I Details Description
Related parts for XCR3032XL-10VQ44I
RES SMD 487 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.8V SNT-4A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS PIN STRGHT datasheet.pdf
ADC 10BIT 300KSPS 16CH 24-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
HEATSINK ALUM ANOD datasheet.pdf
TERMINAL MARKERS KSW 4 10/5.08 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 10ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
48-V DC IN 12V-12V OUT 2700W datasheet.pdf