Xilinx XCR3064XL-10VQ44Q
XCR3064XL-10VQ44Q picture photo
Mfg. Part Number
XCR3064XL-10VQ44Q
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
EE PLD, 10ns, 64-Cell, CMOS, PQFP44 IC
Datasheet Download
XCR3064XL-10VQ44Q.pdf
Availability of XCR3064XL-10VQ44Q
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCR3064XL-10VQ44Q Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR3064XL-10VQ44Q
Internal Part NumberEIS-XCR3064XL-10VQ44Q
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCR3064XL-10VQ44Q today
SeriesXCR3064XL
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals44
TechnologyCMOS
Feature0 DEDICATED INPUTS, 36 I/O
Package CodeTQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, THIN PROFILE Meter
Surface MountYES
Width10 mm
Length10 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXCR3064XL-10VQG44Q-2025412762
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCR3064XL-10VQ44Q
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR3064XL-10VQ44Q
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCR3064X, XCR3064XL-10VQ44Q Datasheet, Xilinx Distributor
XCR3064XL-10VQ44Q Details Description
Related parts for XCR3064XL-10VQ44Q
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADR 112PS .8MM DL R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 30POS SMD datasheet.pdf