Xilinx XCR3064XL-10VQC44C
XCR3064XL-10VQC44C picture photo
Mfg. Part Number
XCR3064XL-10VQC44C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC CPLD 64MC 9.1NS 56CSP
Datasheet Download
XCR3064XL-10VQC44C.pdf
Availability of XCR3064XL-10VQC44C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCR3064XL-10VQC44C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR3064XL-10VQC44C
Internal Part NumberEIS-XCR3064XL-10VQC44C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCR3064XL-10VQC44CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXCR3064XL
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCR3064XL-10VQC44C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR3064XL-10VQC44C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryMacrocell CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Macrocell CPLD
Related LinksXCR3064XL, XCR3064XL-10VQC44C Datasheet, Xilinx Distributor
XCR3064XL-10VQC44C Details Description
Related parts for XCR3064XL-10VQC44C
MODULE SDRAM DDR 1GB 200SODIMM datasheet.pdf
FUSE CERM 10A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 41.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 1825 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 162 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf