Xilinx XCR3128XL-10TQ144Q
XCR3128XL-10TQ144Q picture photo
Mfg. Part Number
XCR3128XL-10TQ144Q
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
EE PLD, 10ns, 128-Cell, CMOS, PQFP144 IC
Datasheet Download
XCR3128XL-10TQ144Q.pdf
Availability of XCR3128XL-10TQ144Q
QUANTITY
XCR3128XL-10TQ144Q Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR3128XL-10TQ144Q
Internal Part NumberEIS-XCR3128XL-10TQ144Q
Delivery TimeIn stock, ship XCR3128XL-10TQ144Q today
SeriesXCR3128XL
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals144
TechnologyCMOS
Feature0 DEDICATED INPUTS, 108 I/O
Package CodeLFQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, LOW PROFILE, FINE PITCH Meter
Surface MountYES
Width20 mm
Length20 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXCR3128XL-10TQG144Q-2025413660
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCR3128XL-10TQ144Q
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR3128XL-10TQ144Q
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCR3128XL, XCR3128XL-10TQ144Q Datasheet, Xilinx Distributor
XCR3128XL-10TQ144Q Details Description
Related parts for XCR3128XL-10TQ144Q
IC VOLTAGE DETCTR 2.2V SOT23A-5 datasheet.pdf
LENS YELLOW ROUND FOR 8.1MM PB datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
SSR IP00 280VAC/10A 21-27VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 1.25KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
IC CODEC DUAL PROGR 64QFN datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 50A 150V datasheet.pdf