Xilinx XCR3512XL-12PQ208C
XCR3512XL-12PQ208C picture photo
Mfg. Part Number
XCR3512XL-12PQ208C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
XCR3512XL: 512 Macrocell CPLD IC
Datasheet Download
XCR3512XL-12PQ208C.pdf
Availability of XCR3512XL-12PQ208C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCR3512XL-12PQ208C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR3512XL-12PQ208C
Internal Part NumberEIS-XCR3512XL-12PQ208C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCR3512XL-12PQ208C today.
SeriesXCR3512
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCR3512XL-12PQ208C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR3512XL-12PQ208C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCR3512XL, XCR3512XL-12PQ208C Datasheet, Xilinx Distributor
XCR3512XL-12PQ208C Details Description
Related parts for XCR3512XL-12PQ208C
FIXED IND 15NH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 2MM VERT T/H datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 2A DO220AA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.5MM datasheet.pdf
CONTROL LOG 16 IN 10OUT 100-240V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
COAX CABLE 3.5MM MALE/MALE 48" datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 1.6A 110 MOHM TH datasheet.pdf
HDM EMPR110F180OK datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.8MM RND BLACK datasheet.pdf