Xilinx XCR5064-10PC44I
XCR5064-10PC44I picture photo
Mfg. Part Number
XCR5064-10PC44I
Brief Description
EE PLD, 10ns, 64-Cell, CMOS, PQCC44 IC
Datasheet Download
XCR5064-10PC44I.pdf
Availability of XCR5064-10PC44I
QUANTITY
XCR5064-10PC44I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR5064-10PC44I
Internal Part NumberEIS-XCR5064-10PC44I
Delivery TimeIn stock, ship XCR5064-10PC44I today
SeriesXCR5064-
Number of CLBs-
Number of Terminals44
TechnologyCMOS
Feature2 DEDICATED INPUTS, 32 I/O
Package CodeQCCJ
Package ShapeSQUARE
Package StyleCHIP CARRIER Meter
Surface MountYES
Width16.5862 mm
Length16.5862 mm
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesPZ5064I10A44-100115407
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCR5064-10PC44I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR5064-10PC44I
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCR5064, XCR5064-10PC44I Datasheet, Xilinx Distributor
XCR5064-10PC44I Details Description
Related parts for XCR5064-10PC44I
GROMMET EDGE SLOT PE BLK 100' datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 170MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONN CAP (COVER) FOR TNC JACKS datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 90MA 1.15 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 680MA 104 MOHM datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 12AWG datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 0606 datasheet.pdf
GUIDE RAIL 160MM datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf