Xilinx XCR5064-12PQ100I
XCR5064-12PQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XCR5064-12PQ100I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
EE PLD, 12ns, 64-Cell, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
XCR5064-12PQ100I.pdf
Availability of XCR5064-12PQ100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCR5064-12PQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR5064-12PQ100I
Internal Part NumberEIS-XCR5064-12PQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCR5064-12PQ100I today
SeriesXCR5064-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature2 DEDICATED INPUTS, 64 I/O
Package CodeQFP
Package ShapeRECTANGULAR
Package StyleFLATPACK Meter
Surface MountYES
Width14 mm
Length20 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesPZ5064I12BB1-100115646,PZ5064I12BB1-S-1915830958
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCR5064-12PQ100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR5064-12PQ100I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCR5064-, XCR5064-12PQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XCR5064-12PQ100I Details Description
Related parts for XCR5064-12PQ100I
MOSFET N-CH 25V 10A IPAK datasheet.pdf
IC CRIMZON Z8 MCU OTP 32K 20DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PNEUM VALVE SUB BASE 6MM TUBE datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf