Xilinx XCS05-3CS100I
XCS05-3CS100I picture photo
Mfg. Part Number
XCS05-3CS100I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS05-3CS100I.pdf
Availability of XCS05-3CS100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCS05-3CS100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS05-3CS100I
Internal Part NumberEIS-XCS05-3CS100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS05-3CS100I today.
SeriesXCS05-3
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS05-3CS100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS05-3CS100I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS05-, XCS05-3CS100I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS05-3CS100I Details Description
Related parts for XCS05-3CS100I
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 20POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD REV datasheet.pdf
CAP MICA 680PF 2% 300V RADIAL datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 144BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf