Xilinx XCS05XL-3VQ100C
XCS05XL-3VQ100C picture photo
Mfg. Part Number
XCS05XL-3VQ100C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS05XL-3VQ100C.pdf
Availability of XCS05XL-3VQ100C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCS05XL-3VQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS05XL-3VQ100C
Internal Part NumberEIS-XCS05XL-3VQ100C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS05XL-3VQ100C today.
SeriesXCS05XL
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS05XL-3VQ100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS05XL-3VQ100C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS05XL, XCS05XL-3VQ100C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS05XL-3VQ100C Details Description
Related parts for XCS05XL-3VQ100C
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP PF datasheet.pdf
CONSPICUITY MARKING 4"X 50YD YEL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 34POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf