Xilinx XCS05XL-4VQ-100C
XCS05XL-4VQ-100C picture photo
Mfg. Part Number
XCS05XL-4VQ-100C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XCS05XL-4VQ-100C.pdf
Availability of XCS05XL-4VQ-100C
QUANTITY
XCS05XL-4VQ-100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS05XL-4VQ-100C
Internal Part NumberEIS-XCS05XL-4VQ-100C
Delivery TimeIn stock, ship XCS05XL-4VQ-100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan and Spartan-XL Families Field Programmable Gate Arrays
SeriesXCS05XL-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeTQFP-100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCS05XL-4VQ-100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS05XL-4VQ-100C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan and Spartan-XL FPGA Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan and Spartan-XL FPGA Families
Related LinksXCS05XL-, XCS05XL-4VQ-100C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS05XL-4VQ-100C Details Description
Related parts for XCS05XL-4VQ-100C
LED RECTANGLE 6X19 GRN DIFF 6PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 65.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW SOD80 datasheet.pdf
IC VOLT DETECT 1.8V CMOS 24SSOT datasheet.pdf