Xilinx XCS05XL-4VQ100
XCS05XL-4VQ100 picture photo
Mfg. Part Number
XCS05XL-4VQ100
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 77 I/O 100VQFP
Datasheet Download
XCS05XL-4VQ100.pdf
Availability of XCS05XL-4VQ100
QUANTITY
XCS05XL-4VQ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS05XL-4VQ100
Internal Part NumberEIS-XCS05XL-4VQ100
Delivery TimeIn stock, ship XCS05XL-4VQ100XC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan and Spartan-XL Families Field Programmable Gate Arrays
SeriesXCS05XL
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeTQFP10
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCS05XL-4VQ100
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS05XL-4VQ100
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan and Spartan-XL FPGA Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan and Spartan-XL FPGA Families
Related LinksXCS05XL, XCS05XL-4VQ100 Datasheet, Xilinx Distributor
XCS05XL-4VQ100 Details Description
Related parts for XCS05XL-4VQ100
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 30M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V P2H 0805 datasheet.pdf
DRIP SHIELD KIT DK SERIES LT GRY datasheet.pdf
M3 TEMP PRB CTN2-C-103 (PK 25) datasheet.pdf
IC VIDEO SYNC SEPERATOR 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
CAP 100 UF 20% 16 V datasheet.pdf