Xilinx XCS05XL-5PC280C
XCS05XL-5PC280C picture photo
Mfg. Part Number
XCS05XL-5PC280C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS05XL-5PC280C.pdf
Availability of XCS05XL-5PC280C
QUANTITY
XCS05XL-5PC280C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS05XL-5PC280C
Internal Part NumberEIS-XCS05XL-5PC280C
Delivery TimeIn stock, ship XCS05XL-5PC280C today.
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS05XL-5PC280C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS05XL-5PC280C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS05XL, XCS05XL-5PC280C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS05XL-5PC280C Details Description
Related parts for XCS05XL-5PC280C
IC TXRX CAN SGL WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 10P10C SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
RES 60 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 10V X7S 0201 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T PCB NONSHORT datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 180PO datasheet.pdf
TAPE datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
26500 8C 8#12 P TH RECP AN LC datasheet.pdf
1500UF 420V 40X100MM 85C 10000H datasheet.pdf