Xilinx XCS05XL-5PQ100I
XCS05XL-5PQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XCS05XL-5PQ100I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS05XL-5PQ100I.pdf
Availability of XCS05XL-5PQ100I
QUANTITY
XCS05XL-5PQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS05XL-5PQ100I
Internal Part NumberEIS-XCS05XL-5PQ100I
Delivery TimeIn stock, ship XCS05XL-5PQ100I today.
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS05XL-5PQ100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS05XL-5PQ100I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS05XL, XCS05XL-5PQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS05XL-5PQ100I Details Description
Related parts for XCS05XL-5PQ100I
IC REG LDO 3.3V 0.5A SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2.25A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 90 OHM 3/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
LIGHT PIPE RA .600" 3MM ROUND datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf