Xilinx XCS10-3BG100C
XCS10-3BG100C picture photo
Mfg. Part Number
XCS10-3BG100C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS10-3BG100C.pdf
Availability of XCS10-3BG100C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCS10-3BG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS10-3BG100C
Internal Part NumberEIS-XCS10-3BG100C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS10-3BG100C today.
SeriesXCS10-3
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS10-3BG100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS10-3BG100C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS10-, XCS10-3BG100C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS10-3BG100C Details Description
Related parts for XCS10-3BG100C
ICL 10 OHM 20% 15A 30MM datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO214AB datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
IC MPU SITARA 720MHZ 684FCBGA datasheet.pdf
TERMINATION 16W 4GHZ 50 OHM SMD datasheet.pdf
PD SURFACE CONDITION DISC TS 3" datasheet.pdf
BLT 5.08/15/180LH SN BK datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 5W SMBG datasheet.pdf
FX2BB BREADBOARD datasheet.pdf
BUMPER CYLINDRICAL 0.25" DIA CLR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf