Xilinx XCS10-5PQ144I
XCS10-5PQ144I picture photo
Mfg. Part Number
XCS10-5PQ144I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS10-5PQ144I.pdf
Availability of XCS10-5PQ144I
QUANTITY
XCS10-5PQ144I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS10-5PQ144I
Internal Part NumberEIS-XCS10-5PQ144I
Delivery TimeIn stock, ship XCS10-5PQ144I today.
SeriesXCS10-5
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS10-5PQ144I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS10-5PQ144I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS10-, XCS10-5PQ144I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS10-5PQ144I Details Description
Related parts for XCS10-5PQ144I
RESISTOR KIT 1-1M 1/4W 365PCS datasheet.pdf
RES 130 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM DISC W/STB 300V 10A WM BG datasheet.pdf
CONN RECEPT HR 9POS 2.5MM WHITE datasheet.pdf
IC SBC LINE 3.3V 32HTSSOP datasheet.pdf
CABLE 3POS VALVE PLUG-WIRE 3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 90D SOL datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 500MA 50V datasheet.pdf