Xilinx XCS10-PC84CKN
XCS10-PC84CKN picture photo
Mfg. Part Number
XCS10-PC84CKN
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XCS10-PC84CKN.pdf
Availability of XCS10-PC84CKN
QUANTITY
XCS10-PC84CKN Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS10-PC84CKN
Internal Part NumberEIS-XCS10-PC84CKN
Delivery TimeIn stock, ship XCS10-PC84CKNXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan and Spartan-XL Families Field Programmable Gate Arrays
SeriesXCS10-P
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCS10-PC84CKN
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS10-PC84CKN
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan and Spartan-XL FPGA Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan and Spartan-XL FPGA Families
Related LinksXCS10-, XCS10-PC84CKN Datasheet, Xilinx Distributor
XCS10-PC84CKN Details Description
Related parts for XCS10-PC84CKN
RACK STEEL 31.5X23X49.3 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC HDMI INTERFACE 28-HVQFN datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 88MM datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 ACETAL 20MM datasheet.pdf
RES 62 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0016UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 800V RADIAL datasheet.pdf