Xilinx XCS10XL-3PC144C
XCS10XL-3PC144C picture photo
Mfg. Part Number
XCS10XL-3PC144C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS10XL-3PC144C.pdf
Availability of XCS10XL-3PC144C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCS10XL-3PC144C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS10XL-3PC144C
Internal Part NumberEIS-XCS10XL-3PC144C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS10XL-3PC144C today.
SeriesXCS10XL
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS10XL-3PC144C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS10XL-3PC144C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS10XL, XCS10XL-3PC144C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS10XL-3PC144C Details Description
Related parts for XCS10XL-3PC144C
IC ADC 3 1/2DGT LCD DVR 44-PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 16-QFN datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf
RES 3M OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf