Xilinx XCS10XL-4VQ280I
XCS10XL-4VQ280I picture photo
Mfg. Part Number
XCS10XL-4VQ280I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS10XL-4VQ280I.pdf
Availability of XCS10XL-4VQ280I
QUANTITY
XCS10XL-4VQ280I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS10XL-4VQ280I
Internal Part NumberEIS-XCS10XL-4VQ280I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS10XL-4VQ280I today.
SeriesXCS10XL
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS10XL-4VQ280I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS10XL-4VQ280I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS10XL, XCS10XL-4VQ280I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS10XL-4VQ280I Details Description
Related parts for XCS10XL-4VQ280I
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
POT JOYSTICK 20K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADR .049" 16POS SMT TIN datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TERM BLK SKT 4POS 2.36MM datasheet.pdf
RES 835 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf