Xilinx XCS10XL-5PC280C
XCS10XL-5PC280C picture photo
Mfg. Part Number
XCS10XL-5PC280C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS10XL-5PC280C.pdf
Availability of XCS10XL-5PC280C
QUANTITY
XCS10XL-5PC280C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS10XL-5PC280C
Internal Part NumberEIS-XCS10XL-5PC280C
Delivery TimeIn stock, ship XCS10XL-5PC280C today.
SeriesXCS10XL
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS10XL-5PC280C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS10XL-5PC280C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS10XL, XCS10XL-5PC280C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS10XL-5PC280C Details Description
Related parts for XCS10XL-5PC280C
RES SMD 0.22 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSR 1031FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 200VWM 324VC SMA datasheet.pdf
T4011 LATCH, 2NC+2NO MBB, FLAT datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
LED RED DIFF 4.7MM ROUND T/H datasheet.pdf