Xilinx XCS20-5BG280C
XCS20-5BG280C picture photo
Mfg. Part Number
XCS20-5BG280C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS20-5BG280C.pdf
Availability of XCS20-5BG280C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCS20-5BG280C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS20-5BG280C
Internal Part NumberEIS-XCS20-5BG280C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS20-5BG280C today.
SeriesXCS20-5
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS20-5BG280C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS20-5BG280C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS20-, XCS20-5BG280C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS20-5BG280C Details Description
Related parts for XCS20-5BG280C
Crystal 5.9904MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 0.464 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 55POS SCKT datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48FBGA datasheet.pdf
LIM-H S7-400 32ES datasheet.pdf
RECEIVER IR REM CTRL 5V 38KHZ datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf