Xilinx XCS20XL-5CS100I
XCS20XL-5CS100I picture photo
Mfg. Part Number
XCS20XL-5CS100I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS20XL-5CS100I.pdf
Availability of XCS20XL-5CS100I
QUANTITY
XCS20XL-5CS100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS20XL-5CS100I
Internal Part NumberEIS-XCS20XL-5CS100I
Delivery TimeIn stock, ship XCS20XL-5CS100I today.
SeriesXCS20XL
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS20XL-5CS100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS20XL-5CS100I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS20XL, XCS20XL-5CS100I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS20XL-5CS100I Details Description
Related parts for XCS20XL-5CS100I
RES SMD 59K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .300 28POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
FRONT PANEL H7CX 4DIGIT WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
HAN-MODULAR ECO CODING PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN DSUB ADPTR FILTER 25POS datasheet.pdf