Xilinx XCS20XL-6CS144I
XCS20XL-6CS144I picture photo
Mfg. Part Number
XCS20XL-6CS144I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 160 I/O 208QFP
Datasheet Download
XCS20XL-6CS144I.pdf
Availability of XCS20XL-6CS144I
QUANTITY
XCS20XL-6CS144I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS20XL-6CS144I
Internal Part NumberEIS-XCS20XL-6CS144I
Delivery TimeIn stock, ship XCS20XL-6CS144IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan and Spartan-XL Families Field Programmable Gate Arrays
SeriesXCS20XL-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCS20XL-6CS144I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS20XL-6CS144I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan and Spartan-XL FPGA Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan and Spartan-XL FPGA Families
Related LinksXCS20XL, XCS20XL-6CS144I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS20XL-6CS144I Details Description
Related parts for XCS20XL-6CS144I
IC REG LDO 8V 50MA 3HSIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
IC SWITCH BUS 24BIT FET 56-TVSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/SHTDWN 28-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 10V Y5V 0402 datasheet.pdf
DC-DC CONVRT +/-12V 20W +/-.833A datasheet.pdf
POT JOYSTICK 10K OHM datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MIDI FUSE HOLDER datasheet.pdf
CONN FC ATTENUATOR 20DB datasheet.pdf
SPIFLASH 128M-BIT 4KB UNIFORM SE datasheet.pdf
OSC TCXO 24.576MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf