Xilinx XCS30-3VQG100C
XCS30-3VQG100C picture photo
Mfg. Part Number
XCS30-3VQG100C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 192 I/O 256BGA
Datasheet Download
XCS30-3VQG100C.pdf
Availability of XCS30-3VQG100C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCS30-3VQG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS30-3VQG100C
Internal Part NumberEIS-XCS30-3VQG100C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS30-3VQG100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan and Spartan-XL Families Field Programmable Gate Arrays
SeriesXCS30-3
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCS30-3VQG100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS30-3VQG100C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan and Spartan-XL FPGA Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan and Spartan-XL FPGA Families
Related LinksXCS30-3, XCS30-3VQG100C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS30-3VQG100C Details Description
Related parts for XCS30-3VQG100C
JUMPER-H1503TR/A3048A/X 3" datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 0.3W 0102 datasheet.pdf
IC PWM/SENSEFET QRC TO-220F-6L datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 68K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 8 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf