Xilinx XCS30-4PQ240I
XCS30-4PQ240I picture photo
Mfg. Part Number
XCS30-4PQ240I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS30-4PQ240I.pdf
Availability of XCS30-4PQ240I
QUANTITY
XCS30-4PQ240I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS30-4PQ240I
Internal Part NumberEIS-XCS30-4PQ240I
Delivery TimeIn stock, ship XCS30-4PQ240I today.
SeriesXCS30-4
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS30-4PQ240I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS30-4PQ240I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS30-, XCS30-4PQ240I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS30-4PQ240I Details Description
Related parts for XCS30-4PQ240I
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 2.8MSPS DIFF 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 24MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
BEAD FERRITE 240 OHM 100MA 1005 datasheet.pdf
IC COMPARATOR HS DIFF TO100-10 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 590MA 278 MOHM datasheet.pdf
SNAPPER HOSE CLAMP WHITE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf