Xilinx XCS30-5PC256C
XCS30-5PC256C picture photo
Mfg. Part Number
XCS30-5PC256C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS30-5PC256C.pdf
Availability of XCS30-5PC256C
QUANTITY
XCS30-5PC256C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS30-5PC256C
Internal Part NumberEIS-XCS30-5PC256C
Delivery TimeIn stock, ship XCS30-5PC256C today.
SeriesXCS30-5
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS30-5PC256C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS30-5PC256C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS30-, XCS30-5PC256C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS30-5PC256C Details Description
Related parts for XCS30-5PC256C
CONN D-SUB HOUSING KIT PLUG 78P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
SPECIAL UMQ MAT, BLK 35X22 IN datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.05W CST3 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf