Xilinx XCS30-5TQ100C
XCS30-5TQ100C picture photo
Mfg. Part Number
XCS30-5TQ100C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS30-5TQ100C.pdf
Availability of XCS30-5TQ100C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCS30-5TQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS30-5TQ100C
Internal Part NumberEIS-XCS30-5TQ100C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS30-5TQ100C today.
SeriesXCS30-5
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS30-5TQ100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS30-5TQ100C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS30-, XCS30-5TQ100C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS30-5TQ100C Details Description
Related parts for XCS30-5TQ100C
TERM BLK W/LED DL LL GND 35-70 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 46POS R/A datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 6.0V SC-82AB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 70V 200MA SOT23 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
CAP CER 620PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf