Xilinx XCS30XL-5CS280C
XCS30XL-5CS280C picture photo
Mfg. Part Number
XCS30XL-5CS280C
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 192 I/O 280CSBGA
Datasheet Download
XCS30XL-5CS280C.pdf
Availability of XCS30XL-5CS280C
QUANTITY
XCS30XL-5CS280C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS30XL-5CS280C
Internal Part NumberEIS-XCS30XL-5CS280C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package119
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSpartan®-XL
Number of LABs/CLBs576
Number of Logic Elements/Cells1368
Total RAM Bits18432
Number of I/O192
Number of Gates30000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case280-TFBGA, CSPBGA
Supplier Device Package280-CSBGA (16x16)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XCS30XL-5CS280C
Related LinksXCS30XL, XCS30XL-5CS280C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS30XL-5CS280C Details Description
Related parts for XCS30XL-5CS280C
RES ARRAY 2 RES 12K OHM 0606 datasheet.pdf
IC DIFF RECEIVER QUAD HS 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 12VIN SIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC KEY 200W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 252.6VC AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf