Xilinx XCS40-4CS100I
XCS40-4CS100I picture photo
Mfg. Part Number
XCS40-4CS100I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS40-4CS100I.pdf
Availability of XCS40-4CS100I
QUANTITY
XCS40-4CS100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS40-4CS100I
Internal Part NumberEIS-XCS40-4CS100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS40-4CS100I today.
SeriesXCS40-4
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS40-4CS100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS40-4CS100I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS40-, XCS40-4CS100I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS40-4CS100I Details Description
Related parts for XCS40-4CS100I
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 5TSOP datasheet.pdf
CAP MICA 100PF 5% 500V 1812 datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
THERMOSTAT 90 DEG C NC 2SIP datasheet.pdf
IGBT 600V 38A 125W I4PAC5 datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 252 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
GK NICU CF PROF V0 datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf