Xilinx XCS40XL-3PC240C
XCS40XL-3PC240C picture photo
Mfg. Part Number
XCS40XL-3PC240C
Datasheet Download
XCS40XL-3PC240C.pdf
Availability of XCS40XL-3PC240C
QUANTITY
XCS40XL-3PC240C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS40XL-3PC240C
Internal Part NumberEIS-XCS40XL-3PC240C
Delivery TimeIn stock, ship XCS40XL-3PC240C today.
SeriesXCS40XL
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS40XL-3PC240C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS40XL-3PC240C
Related LinksXCS40XL, XCS40XL-3PC240C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS40XL-3PC240C Details Description
Related parts for XCS40XL-3PC240C
RES SMD 845K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 240V datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 127 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 15W datasheet.pdf