Xilinx XCS40XL-4PC280I
XCS40XL-4PC280I picture photo
Mfg. Part Number
XCS40XL-4PC280I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS40XL-4PC280I.pdf
Availability of XCS40XL-4PC280I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCS40XL-4PC280I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS40XL-4PC280I
Internal Part NumberEIS-XCS40XL-4PC280I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS40XL-4PC280I today.
SeriesXCS40XL
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS40XL-4PC280I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS40XL-4PC280I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS40XL, XCS40XL-4PC280I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS40XL-4PC280I Details Description
Related parts for XCS40XL-4PC280I
MOSFET N-CH 30V 93A TDSON-8 datasheet.pdf
I/O MOUNTING BRD OPENLINE 16POS datasheet.pdf
IC CPLD 1140MC 4.4NS 324BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER LINE DVR QUAD 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 50V Y5U datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 12A 13.5 MOHM datasheet.pdf