Xilinx XCT08P-FGG48C
XCT08P-FGG48C picture photo
Mfg. Part Number
XCT08P-FGG48C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XCT08P-FGG48C Available
Datasheet Download
XCT08P-FGG48C.pdf
Availability of XCT08P-FGG48C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCT08P-FGG48C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCT08P-FGG48C
Internal Part NumberEIS-XCT08P-FGG48C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCT08P-FGG48CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXCT08P-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCT08P-FGG48C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCT08P-FGG48C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXCT08P, XCT08P-FGG48C Datasheet, Xilinx Distributor
XCT08P-FGG48C Details Description
Related parts for XCT08P-FGG48C
RES 0.2 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FUSE HOLDER 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST COTS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 40A SO8FL datasheet.pdf