Xilinx XCV1000-4FG900C
XCV1000-4FG900C picture photo
Mfg. Part Number
XCV1000-4FG900C
Datasheet Download
XCV1000-4FG900C.pdf
Availability of XCV1000-4FG900C
QUANTITY
XCV1000-4FG900C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV1000-4FG900C
Internal Part NumberEIS-XCV1000-4FG900C
Delivery TimeIn stock, ship XCV1000-4FG900CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
Number of CLBs-
Package CodeBGA-900
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV1000-4FG900C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV1000-4FG900C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV1000, XCV1000-4FG900C Datasheet, Xilinx Distributor
XCV1000-4FG900C Details Description
Related parts for XCV1000-4FG900C
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 32W STER D 32MLPQ datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" STACKER datasheet.pdf
ADAPTER 44-TQFP ISPLSI 1016EA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 17.53MM datasheet.pdf
2.0 WTB DUAL CONN DIP PLG HSG datasheet.pdf
BOTTOM JAW W/ GRIP CLAW datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.27MM PF HDR SMT NRBLB RL SN 12 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf