Xilinx XCV1000-6BG560I
XCV1000-6BG560I picture photo
Mfg. Part Number
XCV1000-6BG560I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCV1000-6BG560I.pdf
Availability of XCV1000-6BG560I
QUANTITY
XCV1000-6BG560I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV1000-6BG560I
Internal Part NumberEIS-XCV1000-6BG560I
Delivery TimeIn stock, ship XCV1000-6BG560I today.
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCV1000-6BG560I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV1000-6BG560I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCV1000, XCV1000-6BG560I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV1000-6BG560I Details Description
Related parts for XCV1000-6BG560I
RES ARRAY 8 RES 56K OHM 16DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.65V 1.5A TO263-3 datasheet.pdf
CONN SPRING 22POS DUAL .335 SMD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2812 datasheet.pdf
FIXED IND 300NH 16.1A 3.2 MOHM datasheet.pdf
EMI FILTER HIGH PERFM 115/250VAC datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf