Xilinx XCV1000-6BGG560I
XCV1000-6BGG560I picture photo
Mfg. Part Number
XCV1000-6BGG560I
Datasheet Download
XCV1000-6BGG560I.pdf
Availability of XCV1000-6BGG560I
QUANTITY
XCV1000-6BGG560I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV1000-6BGG560I
Internal Part NumberEIS-XCV1000-6BGG560I
Delivery TimeIn stock, ship XCV1000-6BGG560IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA Virtex Family 1.124022M Gates 27648 Cells 333MHz 0.22um Technology 2.5V 560-Pin Metal BGA
Number of CLBs-
Package CodeBGA-560
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV1000-6BGG560I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV1000-6BGG560I
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV1000-, XCV1000-6BGG560I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV1000-6BGG560I Details Description
Related parts for XCV1000-6BGG560I
RES 10 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 7.09"L X 4.72"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP CER 15UF 6.3V JB 0603 datasheet.pdf
PMI T-1 3/4 INCAND RED FROSTED datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 274 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf