Xilinx XCV1000-8BG56OI
XCV1000-8BG56OI picture photo
Mfg. Part Number
XCV1000-8BG56OI
Datasheet Download
XCV1000-8BG56OI.pdf
Availability of XCV1000-8BG56OI
QUANTITY
XCV1000-8BG56OI Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV1000-8BG56OI
Internal Part NumberEIS-XCV1000-8BG56OI
Delivery TimeIn stock, ship XCV1000-8BG56OIXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
Number of CLBs-
Package CodeBGA
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV1000-8BG56OI
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV1000-8BG56OI
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV1000, XCV1000-8BG56OI Datasheet, Xilinx Distributor
XCV1000-8BG56OI Details Description
Related parts for XCV1000-8BG56OI
IC FPGA 182 I/O 256FBGA datasheet.pdf
FILTER CAP 100PF 1A 50V 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 45NS 28DIP datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf