Xilinx XCV1000-BG560-4C
XCV1000-BG560-4C picture photo
Mfg. Part Number
XCV1000-BG560-4C
Datasheet Download
XCV1000-BG560-4C.pdf
Availability of XCV1000-BG560-4C
QUANTITY
XCV1000-BG560-4C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV1000-BG560-4C
Internal Part NumberEIS-XCV1000-BG560-4C
Delivery TimeIn stock, ship XCV1000-BG560-4CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
Number of CLBs-
Package CodeBGA
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV1000-BG560-4C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV1000-BG560-4C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV1000-, XCV1000-BG560-4C Datasheet, Xilinx Distributor
XCV1000-BG560-4C Details Description
Related parts for XCV1000-BG560-4C
CONN SPRING CONT 39 POS .177 SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RING TONG 26-24AWG #10 PIDG datasheet.pdf
IC CLOCK COND PREC VCO 48-LLP datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN IDC 4POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
DIODE GP 1000V 120A SOT-227 datasheet.pdf