Xilinx XCV1000E-7BG680C
XCV1000E-7BG680C picture photo
Mfg. Part Number
XCV1000E-7BG680C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 404 I/O 560MBGA
Datasheet Download
XCV1000E-7BG680C.pdf
Availability of XCV1000E-7BG680C
QUANTITY
XCV1000E-7BG680C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV1000E-7BG680C
Internal Part NumberEIS-XCV1000E-7BG680C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCV1000E-7BG680CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXCV1000E
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV1000E-7BG680C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV1000E-7BG680C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV1000E, XCV1000E-7BG680C Datasheet, Xilinx Distributor
XCV1000E-7BG680C Details Description
Related parts for XCV1000E-7BG680C
RES SMD 14 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS .100 26-30 GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 450V X7T SMD datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG WHITE 500' datasheet.pdf
RES 128 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf