Xilinx XCV1000E
XCV1000E picture photo
Mfg. Part Number
XCV1000E
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Platform Flash In-System Programmable Configuration PROMS IC
Datasheet Download
XCV1000E.pdf
Availability of XCV1000E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCV1000E Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV1000E
Internal Part NumberEIS-XCV1000E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCV1000E today.
SeriesXCV1000
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCV1000E
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV1000E
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCV1, XCV1000E Datasheet, Xilinx Distributor
XCV1000E Details Description
Related parts for XCV1000E
RES 2.32M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1.2 UNF 4-20MA datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 310MW SOD323F datasheet.pdf
PROGRAM ADAPTER 44PIN GB LQFP datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 28HTSSOP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 6.8UF 25V 1210 datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 4POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf