Xilinx XCV1000TM-6CFG860AFT
XCV1000TM-6CFG860AFT picture photo
Mfg. Part Number
XCV1000TM-6CFG860AFT
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 404 I/O 560MBGA
Datasheet Download
XCV1000TM-6CFG860AFT.pdf
Availability of XCV1000TM-6CFG860AFT
QUANTITY
XCV1000TM-6CFG860AFT Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV1000TM-6CFG860AFT
Internal Part NumberEIS-XCV1000TM-6CFG860AFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCV1000TM-6CFG860AFTXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXCV1000TM-6
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV1000TM-6CFG860AFT
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV1000TM-6CFG860AFT
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV1000TM-, XCV1000TM-6CFG860AFT Datasheet, Xilinx Distributor
XCV1000TM-6CFG860AFT Details Description
Related parts for XCV1000TM-6CFG860AFT
CAP TANT POLY 680UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
IC COUNTER N PRESET 16-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS FEMALE R/A CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
RES 1.38K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 8POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf